Dalej
Słowo ma znaczenie!

Sprytne zasady

Wyobraź sobie podziw w oczach rodziny, gdy podczas niedzielnego obiadu rzucisz znad talerza takimi słowami jak „birbant, fidrygałki, harmider i miglanc”…

Zasady gry?

W grze znajduje się 456 słów z dwóch kategorii (Zapomniane słowa i Pokrętne słówka). Obie kategorie mają dwa poziomy trudności. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny, które rozgrywają swoje tury po kolei – każda z nich trwa minutę i jej czas jest odmierzony przez klepsydrę pilnowaną przez gracza drużyny przeciwnej. Wyjaśniający w tym czasie opisuje hasła z kolejnych kart w taki sposób, aby jego drużyna odgadła ich jak najwięcej, nie mówiąc jednak wprost o jakie słowo chodzi.

W każdej drużynie jest także Szelma, który cały czas stara się przeszkodzić drużynie, w której się oficjalnie znajduje – tak naprawdę jest on sabotażystą, który należy do drużyny przeciwnej. Może on utrudniać zgadywanie haseł na różne sposoby, ale musi działać na tyle sprawnie, by nie zostać wykrytym.

Gra toczy się w opisany sposób do momentu, aż któraś z drużyn dotrze do końca planszy, posuwając się o tyle pól, ile w turze odgadła słów.

Gotowi na słowotok i łapanie za słówka?

-> PRZEJDŹ DO SKLEPU I KUP SWÓJ EGZEMPLARZ GRY W PROMOCYJNEJ CENIE!